wtorek, 2 lutego 2016

Diagnostic - Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu DM-600 IHB

Od dłuższego czasu mój mąż planował zakup ciśnieniomierza. W sumie się mu nie dziwię, zresztą  obydwoje uważamy że powinien się on znaleźć w każdym domu. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na model DM-600 IHB ze sklepu internetowego Diagnosis. Dziś chcę Wam o nim co nie co napisać, więc jeśli jesteście zainteresowani tematem - zapraszam do dalszej lektury.


ciśnieniomierz Diagnosis


Zanim zdecydowałam się na zakup urządzenia, postanowiłam nawiązać wpierw kontakt e-mailowy i zapytać o kilka kwestii. Wszystko zostało mi wyjaśnione w krótkim czasie, a więc kontakt przebiegał szybko i sprawnie za co duży plusik. Urządzenie zostało dostarczone do mnie przesyłką kurierską, a paczka była bardzo dobrze zabezpieczona, tak więc nie miałam co do niej żadnych zastrzeżeń.
Produkt od nowości znajduje się w kartoniku, na którym znajdziemy podstawowe informacje, w tym również dane techniczne urządzenia. We wnętrzu opakowania znalazłam czarne etui z rączką, zamykane na suwak. Z wyglądu skojarzyło mi się trochę z męską kosmetyczką. Zawartość etui skrywała : aparat do pomiaru ciśnienia, mankiet i 4 szt. baterii, a wszystko to fabrycznie zafoliowane. W zestawie nie zabrakło również instrukcji obsługi.
Aparat do pomiaru posiada plastikową, solidną obudowę. Po jego lewej stronie umieszczono gniazdo na przewód powietrza, zaś po prawej znajdziemy gniazdo zasilacza. Urządzenie wyposażone zostało w duży, czytelny ekran cyfrowy LCD, który docenią szczególnie osoby starsze, mające kłopoty ze wzrokiem. Gdy urządzenie jest wyłączone - wyświetlacz wskazuje nam aktualną godzinę oraz numer użytkownika. Rozbudowana pamięć wewnętrzna aparatu przechowuje do 120 wyników pomiaru łącznie z datą i godziną dla 2 użytkowników. Zaletą tego modelu jest fakt, iż można go używać przy nieregularnym pulsie - gdy aparat go wykryje, na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni symbol.

Mankiet, który otrzymałam w zestawie został wykonany z porządnej jakości materiałów. Znajdziemy na nim rysunek, przedstawiający jego prawidłowe założenie na ramię. Jego uniwersalny rozmiar pasuje zarówno na szczupłe osoby jak i te tęższe. Standardowo otrzymujemy go w rozmiarze M/L, tak więc nadaje się do obwodu ramienia 22-42 cm. Mankiet zapiany jest na rzepy, które po zapięciu ściśle obejmują ramię i trzymają go we właściwym miejscu.
Ciśnieniomierz DM-600 IHB jest łatwy w obsłudze. Charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością pomiarów, a w dodatku zostają one wykonane w krótkim czasie. Intuicyjny układ przycisków oraz odpowiedni kąt nachylenia aparatu czynią go przyjemnym dla każdego użytkownika. Po wykonaniu pomiaru na wyświetlaczu pojawiają się wszystkie potrzebne wartości. W przypadku, gdy w ciągu 3 minut od wykonania pomiaru nie wyłączymy urządzenia, zostanie ono automatycznie wyłączone, co pozwala zaoszczędzić energię baterii. Jestem bardzo zadowolona z ciśnieniomierza i polecam go każdemu, kto jeszcze się waha z zakupem.
36 komentarzy:

 1. Warto mieć dobry ciśnieniomierz w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie cierpię mierzyć sobie ciśnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa i przydana rzecz :) Sama posiadam i też uważam , że w każdym domu powinien się znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uważam, że każdy powinien mieć w domu ciśnieniomierz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam ciśnieniomierza w domu i to błąd który trzeba naprawić. Ten wydaje się być świetny:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa i przydatna recenzja :) U mnie w domu ciśnieniomierz gości od dawna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja póki co nie korzystam z ciśnieniomierza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio kupowałam, wybrałam Microlife, również się sprawdza:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja ostatnio kupowałam, wybrałam Microlife, również się sprawdza:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Choć moje zdrowie doskonale nie jest, tego akurat mierzyć jeszcze nie muszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomocna rzecz:) ja mam niskie;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Naramienny najlepiej mierzy ciśnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Taki ciśnieniomierz w domu to podstawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że Twój aparat jest lepszy jakościowo od tego, który ja posiadam. U nas mankiet zużył się po ok. 2 latach, ale bez problemu mogłam zamówić podobny na allegro. Ja mam skoki ciśnienia, moja mama to od wielu lat leczy się na nadciśnienie, więc aparat do pomiaru ciśnienia jest niezastąpiony.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciśnieniomierz to bardzo przydatna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 16. tak, ciśnieniomierz warto mieć! ja juz mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Też mam ciśnieniomierz w domu i często sprawdzamy ciśnienie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Posiadam podobny w domu, jest mi potrzebny czasem do impulsów serca- przy mojej arytmii to ważne :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mój Maciek kupił ostatnio w Lidlu;p

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo przydatne urządzenie i też mamy je w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Super recenzja :)
  mypinkdreams3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciśnomierz bardzo przydatna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Racja, każdy powinien posiadać ciśnieniomierz w domu. Ten wydaje się naprawdę przydatny.

  passionsmy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. bardzo nowoczesny, ja zawsze mam niskie ciśnienie

  OdpowiedzUsuń
 25. U mnie w domu ciśnieniomierz to podstawa, moja mama ma nadciśnienie i musi mieć kontrolę cały czas. Twój jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 26. No właśnie przypomniałaś mi, że miałam kupić ciśnieniomierz. Dziękuje:-)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja kupiłem haxe hw-2 ma pozytywną opinię Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, nie cała 100 zł polecam;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Akurat od miesiąca mam swój pierwszy w życiu ciśnieniomierz i jest to model SmartCardio. Ten mi bratowa poleciła, bo mój brat niestety musi już od dawna sobie krążenie monitorować. Teraz z kolei mój mąż dołączył do grona cukrzyków i też już musi bardziej uważać na to co je, co pije i jak spędza wolny czas...

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo dobry tekst, przynajmniej można się wielu rzeczy dowiedzieć od kogoś kto tego używa, a nie od sprzedawcy :) Mnie z kolei polecano ten sprzęt, wrzucam link Pomimo 40 lat ciśnienie skacze jak szalone i muszę mierzyć je czasami kilka razy dziennie.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Będzie mi bardzo miło.
Odwdzięczam się za każdy komentarz w wolnym czasie :)

OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Daj znać ! - odwdzięczę się tym samym !